Glavne karakteristike i prednosti škole

Sportska i informatička gimnazija “Prestiž” je otvorila svoja vrata za upis učenika u školsku 2024/2025. godinu.

Gimnazija će budućim učenicima obezbediti vrhunske uslove za obrazovanje koji podrazumevaju:

Gimnazija Prestiz_FOTO-148
  • Inovirani nastavni plan i program gimnazije opšteg tipa prilagođen učenicima koji se aktivno bave sportom ili su zainteresovani za sport, rekreaciju i fitnes

• Nastavni plan i program za učenike sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku

• Saradnju sa prestižnim sportskim ustanovama i IT kompanijama

• Saradnju sa proslavljenim sportistima i IT stručnjacima kao gostujućim predavačima

• Raspored časova prilagođen dnevnim potrebama i obavezama učenika

• Sistematsko praćenje rada i svestranog razvoja svakog učenika

• Korišćenje najsavremenijih metoda u nastavi

• Visoko kompetentan nastavni kadar

• Mogućnost pripreme za polaganje SAT i TOEFL ispita

Direktor Sreten Srećković

Reč direktora:

Poštovani učenici,

Po završetku osnovne škole vas čeka jedna od najvažnijih odluka – u kom pravcu ćete usmeriti svoju karijeru i budući život?
Vaša interesovanja će umonogome uticati na vaše opredeljenje. Vaši afiniteti prema sportu, rekreaciji i fitnesu ili informatičkim tehnologijama vas izdvajaju od mnogih vaših vršnjaka i presudni su u izboru vašeg budućeg zanimanja. Sportska i informatička gimnazija “Prestiž” je najbolji partner na putovanju za koje ste se odlučili. Naši inovativni nastavni programi, tim profesora koji čini 16 doktora nauka, 5 magistara, 6 mastera i još mnogo iskusnih srednjoškolskih predavača, najsavremenija učila i tehnološka rešenja za izvođenje i praćenje nastave, samo su deo pogodnosti koje Gimnazija nudi, a koja su vam na raspolaganju. Cilj nam je da steknete najbolje gimnazijsko obrazovanje, a da ne zanemarite svoje sportske obaveze. Da se pravilno fizički razvijate dok stičete i proširujete svoja informatička znanja.
Vaša budućnost zavisi od odluka koje donosite i izbora koje na svom životnom putu pravite. Zato birajte pametno – izaberite Sportsku i informatičku gimnaziju “Prestiž“!

Direktor,
Sreten Srećković