SAT i TOEFL

Za sve zainteresovane učenike, Gimnazija „Prestiž“ je organizovala pripremu za polaganje međunarodnih ispita SAT i TOEFL po atraktivnoj ceni. Priprema se odvija pre ili posle redovne nastave.

SAT (Scholastic Aptitude Test) je vrsta standardizovanog američkog prijemnog ispita  koji je obavezan za upis na  američke fakultete, ili za dobijanje sportskih ili akademskih stipendija. U SAD-u univerziteti koriste ovakav vid testiranja kako bi klasifikovali prijavljene studente i proverili nivo znanja kandidata. Test se polaže na engleskom jeziku i sastoji se iz 3 dela: Reading test, Writing and Language test i Math test.

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) se koristi za evaluaciju znanja engleskog jezika osoba kojima engleski nije maternji jezik. Potreban je za upis na studije u SAD-u, kao i za upis na mnoge međunarodne programe studija, a široko je prihvaćen i u evropskim institucijama visokog obrazovanja.